Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Databáza miestnych podnikateľov

Databáza miestnych podnikateľov a živnostníkov

V ekonomickom rozvoji regiónu, obce alebo mesta zohrávajú významnú úlohu popri podnikateľských subjektoch aj orgány miestnej štátnej správy a miestne a regionálne samosprávy. Sila miestnej ekonomiky závisí od efektívnej spolupráce a kooperácie medzi verejným a súkromným sektorom. Obec ako predstaviteľ územnej samosprávy má v tomto procese nezastupiteľnú úlohu. Samospráva má viacero možností, ako ovplyvniť podnikateľské prostredie na svojom území. Sú to najmä:

  • finančné nástroje
  • vytvorenie priestorov pre podnikateľské činnosti
  • marketing
  • rozvoj infraštruktúry
  • poskytovanie odbornej pomoci a informácií.

Vzhľadom na množstvo kompetencií a povinností prenesených na samosprávu zo strany štátu bez potrebnej finančnej kompenzácie sú v súčasnosti finančné možnosti obcí obmedzené, čo sa negatívne prejavuje aj pri využívaní nástrojov podpory podnikania v obciach.

Napriek tomu jedným z významných finančných opatrení sú práve investície obce, či už do zveľaďovania a rekonštrukcie majetku obce alebo v podobe daňových stimulov či dotácií. V rámci snahy o ekonomický rozvoj obce je jedným z našich cieľov v súlade s platnou legislatívou ponechať finančné prostriedky investované z rozpočtu obce v našom regióne, pre našich zamestnávateľov, živnostníkov a podnikateľov. Z tohto dôvodu plánujeme vytvoriť databázu miestnych podnikateľov a živnostníkov, s ktorými by sme mohli spolupracovať pri zadávaní zákaziek do 5 000 Eur alebo pri zadávaní zákaziek s nízkou hodnotou do hodnoty 70 000 Eur pri tovaroch/službách, resp. 180 000 Eur pri stavebných prácach. Samozrejme, prvoradé je pre nás zachovať maximálnu transparentnosť a efektivitu použitia finančných prostriedkov z verejných zdrojov.

Prosíme preto miestnych podnikateľov a živnostníkov, ktorí majú záujem byť v tejto databáze, aby vyplnili formulár nachádzajúci sa v prílohe.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
Kópia - Databáza miestnych podnikateľov
PDF bolo automaticky vygenerované OCR systémom Moderných obcí z .XLSX súboru Kópia - Databáza miestnych podnikateľov (XLSX)
Veľkosť: 20 kB Formát: pdf Dátum: 12.7.2019