Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Oznamy

Vážení rodáci z Horného Jatova a Kľučiarne!

Medzi málo objektmi, ktoré sa doposiaľ zachovali v Hornom Jatove, je aj náš kostolík. Jeho strecha, žiaľ, vykazuje také nedostatky, ktoré môžu byť príčinou narušenia už aj tak skromného interiéru, ako aj stavby samotnej. Kostolík nemá svojho vlastníka, ale nechceme dopustiť, aby úplne schátral.

Občianske združenie Hornojatovčan sa rozhodlo uskutočniť zbierku na opravu celej strechy. História hovorí o tom, že Jatovčania a Kľučiarčania boli vždy skromní, pracovití a súdržní. Veríme, že aj teraz prejavíte súdržnosť a pomôžete. Bude nám cťou, keď akoukoľvek sumou v rámci Vašich možností prispejete.

Prostredníctvom poštovej poukážky: Darca dopíše do R-poštovej poukážky: 1. sumu, 2. svoju adresu, 3. v kolónke „správa pre adresáta“ svoje meno.

Alebo priamo platbou na účet občianskeho združenia cez IBAN SK97 3100 0000 0042 3018 8609

Ďakujeme!

 

Posedenie rodákov na Hornom Jatove

Občianske združenie Hornojatovčan organizuje na sviatok Petra a Pavla (hody) posedenia rodákov z Horného Jatova a Kľučiarne. Aj tento rok tomu nebolo inak. Dňa 3.7.2021 sme začali svätou omšou v miestnom kostolíku, ktorú celebrovali dvaja kňazi: odchádzajúci otec Anton a prichádzajúci otec Vladimír. V cintoríne  si účastníci po príhovore Zuzky Prvákovej položením venca uctili pamiatku zosnulých rodákov.

V hlavnom príhovore v areáli bývalej školy predseda združenia Peter Gomboš okrem iného poďakoval všetkým, ktorí prispeli finančným darom na opravu strechy kostolíka, ktorý nemá svojho vlastníka. Vyjadril presvedčenie, že postupne sa pridajú aj ďalší rodáci z Horného Jatova a Kľučiarne. Pri dobrom jedle, občerstvení, a hudbe si mali účastníci čo povedať, hlavne ti, ktorí sa už dávnejšie nevideli. Sú to príjemné stretnutia. Organizátori prisľúbili, že o rok, ak budú vhodné podmienky, radi zorganizujú opäť veľké piate stretnutie v Hornom Jatove. 

 

 

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum
20210616_151916 3.34 MB jpg 3.8.2021