Doručenie kuriérom už od €
Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

FK Dynamo Trnovec nad Váhom

 

Názov : Futbalový klub Dynamo Trnovec nad Váhom

Adresa: Športová 293,925 71 Trnovec nad Váhom

Forma : Občianske združenie

IČO : 36097071

prezident FK: Mgr. Juraj Boženík                          

viceprezident FK: Ing. Vladimír Klincko

 

Všeobecne o futbale
Futbal bol, je a my všetci veríme že aj bude najobľúbenejším a najrozšírenejším športom celej našej histórie. História vzniku futbalu sa datuje už do 3. tisícročia pred naším letopočtom. Postupne prechádzal zložitým vývojom a dnes môžeme hrdo konštatovať, že ide o kolektívny šport, ktorý spája státisíce hráčov, trénerov, rozhodcov a v neposlednom rade oddaných fanúšikov po celom svete.

Začiatky futbalu v Trnovci nad Váhom
Čaru futbalu samozrejme neodolali ani nadšenci z našej obce Trnovec nad Váhom. Prvé dva kluby boli založené súčasne v roku 1930 pod názvom ŠK Trnovec na Váhom a Slovan Trnovec nad Váhom. Tieto kluby sa neskôr zlúčili do jedného a vznikol tak Trnovecký atletický futbalový klub - TAFC.
Veľký rozmach futbalu v obci nastal v povojnovom období. Prvé ihrisko vzniklo pri kostole, neskôr pri starom Váhu. Z dôvodu občasných záplav vznikla potreba vybudovania ihriska priamo v obci. Výstavba bola dokončená v roku 1952 na mieste súčasného ihriska.

Dnešný futbal v obci
Ihrisko, ako aj celý areál prešli od svojej pôvodnej výstavby množstvom zmien a dnes sa náš futbalový klub môže pochváliť skutočne pekným, útulným a dôstojným stánkom, ktorý ponúka aktívne športové vyžitie a príjemne strávené chvíle. Súčasťou areálu je aj multifunkčné ihrisko s umelým povrchom, vhodné napr. na futbal, tenis, floorbal a podobne...
Veľmi dôležitým milníkom v novodobej histórii nášho klubu bolo premenovanie štadióna, ktoré sa uskutočnilo dňa 4.7.2010. Dnes nesie náš stánok meno "Štadión Antona Keszeliho". 
Anton Keszeli "Antibácsi" bol mimoriadne talentovaný futbalista, profesionálny tréner a skvelý človek v jednej osobe. Aj preto si veľmi vážime, že náš štadión môže niesť jeho meno.
Dnes v našej obci pôsobia žiacky, dorastenecký a dospelý "A" tím. Viac o tímoch, organizačnej štruktúre klubu (vedenie, tréneri, hráči) nájdete v menu hráči a realizačný tím.
Našou snahou je v čo najkratšej dobe postup s "A" mužstvom minimálne o jednu súťaž vyššie. Dorastenecký tím pod vedením Vlada Klincka sa prezentuje dlhodobo stabilnými výkonmi a veríme, že naša mládež, do ktorej vkladáme veľké nádeje v blízkej dobe posilní aj tím dospelých. Žiacke mužstvo sa budeme snažiť doplniť mladými talentmi a vylepšiť slabšie výsledky. Veríme, že aj naďalej dokážeme zachovať všetky tri družstvá, ktoré budú postupne napredovať a stále skvalitňovať svoje výkony.

 

FK Dynamo Trnovec nad Váhom vyjadruje veľké poďakovanie pánovi Subovi, Melegovi a Čerhákovi za finančný dar na zakúpenie LedTV na štadión FK. Vďaka tomu môžeme analyzovať naše zápasy, ktoré si kamerujeme. Veľmi si tento dar vážime. 

 

Viac info o nás:

http://www.fkdynamo.sk/

http://fk-dynamo-trnovec-nad-vahom.futbalnet.sk/