Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

FK Dynamo Trnovec nad Váhom

 

Názov : Futbalový klub Dynamo Trnovec nad Váhom

Adresa: Športová 293,925 71 Trnovec nad Váhom

Forma : Občianske združenie

IČO : 36097071

prezident FK: Ing. Vladimír Klincko                     

 

 

Všeobecne o futbale
Futbal bol, je a my všetci veríme že aj bude najobľúbenejším a najrozšírenejším športom celej našej histórie. História vzniku futbalu sa datuje už do 3. tisícročia pred naším letopočtom. Postupne prechádzal zložitým vývojom a dnes môžeme hrdo konštatovať, že ide o kolektívny šport, ktorý spája státisíce hráčov, trénerov, rozhodcov a v neposlednom rade oddaných fanúšikov po celom svete.

Začiatky futbalu v Trnovci nad Váhom
Čaru futbalu samozrejme neodolali ani nadšenci z našej obce Trnovec nad Váhom. Prvé dva kluby boli založené súčasne v roku 1930 pod názvom ŠK Trnovec na Váhom a Slovan Trnovec nad Váhom. Tieto kluby sa neskôr zlúčili do jedného a vznikol tak Trnovecký atletický futbalový klub - TAFC.
Veľký rozmach futbalu v obci nastal v povojnovom období. Prvé ihrisko vzniklo pri kostole, neskôr pri starom Váhu. Z dôvodu občasných záplav vznikla potreba vybudovania ihriska priamo v obci. Výstavba bola dokončená v roku 1952 na mieste súčasného ihriska.

Dnešný futbal v obci
Ihrisko, ako aj celý areál prešli od svojej pôvodnej výstavby množstvom zmien a dnes sa náš futbalový klub môže pochváliť skutočne pekným, útulným a dôstojným stánkom, ktorý ponúka aktívne športové vyžitie a príjemne strávené chvíle. Súčasťou areálu je aj multifunkčné ihrisko s umelým povrchom, vhodné napr. na futbal, tenis, floorbal a podobne...
Veľmi dôležitým míľnikom v novodobej histórii nášho klubu bolo premenovanie štadióna, ktoré sa uskutočnilo dňa 4.7.2010. Dnes nesie náš stánok meno "Štadión Antona Keszeliho". 
Anton Keszeli "Antibácsi" bol mimoriadne talentovaný futbalista, profesionálny tréner a skvelý človek v jednej osobe. Aj preto si veľmi vážime, že náš štadión môže niesť jeho meno.

 

 

Viac info: https://www.fkdynamo.sk/