Obec Trnovec nad Váhom
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doprava je zdarma a doručenie do 10 dní.
Výprázdniť košík

Snažíme sa obstarať rúška pre obyvateľov

Snažíme sa obstarať rúška pre obyvateľov
starosta obce informuje
Vážení občania,
 
Ani sme sa nenazdali a už žijeme druhý týždeň s prísnymi opatreniami. Musíme skonštatovať, že mnoho z Vás ide ukážkovým príkladom, žiaľ, nájdu sa aj takí, ktorých benevolentný prístup ohrozuje zdravie nás ostatných. Verím však, že naše spoločné úsilie sa prejaví v disciplinovanom a slušnom prístupe každého z nás s dôrazom na ochranu zdravia svojho aj svojich blízkych.
 
Na úvod mi dovoľte Vás ubezpečiť, že naša samospráva nepodceňuje situáciu a snaží sa proaktívne informovať svojich občanov a zavádzať opatrenia na znižovanie rizika infekcie, preto sme ešte pred štátnymi orgánmi pristúpili k uzavretiu školských zariadení, pohostinstiev, zaviedli sme nariadenie na nosenie rúšok v otvorených prevádzkach, spolupracujeme s našimi lekármi (informujeme sa, dodali sme ochranné jednorazové obleky lekárke pre deti a dorast), spolupracujeme s predajňou Jednoty v našej obci (výpomoc obecnej polície) a pod.
 
Musím skonštatovať, že každá doba a každá kríza prináša aj svojich hrdinov, žiaľ, aj antihrdinov, nebudeme sa však zaoberať negatívnymi činmi. Práve preto by som veľmi rád vyzdvihol dobrovoľnícku a skvelú prácu ľudí ako Diana Szitášová, Kristína Kušnierová, Žaneta Kulinová a Mária Mikulová, ktoré bez nároku na akúkoľvek odmenu šili a šijú pre Vás zdarma rúška. Momentálne sme dostali informáciu, že im chýbajú stuhy, resp. gumičky a preto sme objednali stuhy, ktoré v najbližších dňoch očakávame. Spolu s primátorom Šale sme zháňali ľudí, ktorí by vedeli ušiť rúška na tvár s tým, že im materiál bude doručený. Z našej obce sa prihlásilo 21 dobrovoľníkov, priznáme sa, že záujem o pomoc bol taký veľký, že momentálne bojuje firma s dodávkami materiálov pre týchto ľudí. Za toto všetko Vám veľmi pekne ďakujeme. Tu je vidieť, že v ťažkých časoch sa stále nájdu ľudia, ktorí sú ochotní nezištne pomôcť druhým. Pomaly ani neviem nájsť slová vďaky voči týmto osobám, nakoľko ich pomoc je neoceniteľná. Preto veľké ĎAKUJEM a, prosím, vytrvajte, naša obec Vám bude nápomocná ako len budeme vedieť, môžete sa na nás kedykoľvek obrátiť. Robíme to totiž spoločne pre všetkých našich obyvateľov.
 
Okrem tejto svojpomoci sa snažíme v obci zadovážiť aj kúpu ochranných pomôcok, pokúšame sa zabezpečiť aspoň jedno opakovateľne použiteľné rúško každému obyvateľovi obce. Našou snahou je neselektovať obyvateľov, ale odovzdať takéto rúško každému jednému. Práve preto sme objednali vyše 3000 opakovateľne použiteľných rúšok na tvár. Snažíme sa už týždeň ich zabezpečiť, máme 4 zdroje, ktoré dennodenne kontaktujeme, prvú potvrdenú dodávku sme mali mať práve dnes, lenže dodanie sa posunulo na začiatok nasledujúceho týždňa. Pevne dúfame a veríme, že distribúcia prebehne v poriadku, aby sme hneď vedeli rozdať tieto rúška obyvateľom. Mnohí ste sa pýtali, ako bude prebiehať toto odovzdanie. Momentálne sme dohodnutí, že po naskladnení rúšok budeme ja a jeden člen našej DHZ pripravení rozdať tieto rúška od domu k domu, to znamená, že nemusíte nijakým spôsobom opustiť svoje domovy. Žiaľ, musíme počkať, kým nám objednávky doručia.
 
Na záver by som Vás ešte raz rád poprosil o to, aby ste do spoločnosti medzi ľudí chodili vždy s ochrannými pomôckami. Ak nemáte originálne rúška, respirátory a pod., tak si ústa a nos zahaľte šatkou, šálom alebo iným vhodným materiálom, aby ste takto ochránili seba aj svoje okolie. Viem, ozývajú sa nám kuvičie hlasy, že to nemá zmysel. Avšak je dôležité si uvedomiť, že toto ochorenie sa šíri kvapôčkovou infekciou! Čo to znamená? Ak zabránim akýmkoľvek spôsobom kvapôčkam dostať sa z môjho tela do okolia, tak minimalizujem riziko, že v prípade výskytu ochorenia nakazím svoje okolie. Z tohto dôvodu je mimoriadne nutné, aby sme sa navzájom chránili, preto je to potrebné vysvetľovať deťom a svojím blízkym, preto obmedzujeme osobné kontakty na minimum, aby sme všetkými možnými spôsobmi zabránili šíreniu infekcie. Dôležité je aj dôrazne dbať na zvýšenú hygienu rúk, ich umývanie, používanie rukavíc a pod.
 
Prajem Vám veľa zdravia a DRŽTE SA!

Facebook

Odber noviniek

Zostaňte v obraze - prihláste sa k odberu newslettera a buďte informovaný o aktuálnych novinkách raz za týždeň mailom.