Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Prvý dojem ...

Vyriešený
Prijatý: 19.02.2020
Zodpovedaný: 02.03.2020
Autor: Juraj
Zodpovedal: Administrátor

Podnet:

Prvý dojem. Čo lepšie napovie, že môžeme očakávať?
Denne prichádzame viacerí do Trnovca vlakom. Po vystúpení z vlaku a vyjdení von zo stanice nás privíta hrbatá cesta s hrbatým chodníkom. Desiatky rokov neopravované. Nebolo by možné cestu opraviť a na strane od cintorína spraviť parkovacie miesta? Parkuje sa tam dosť chaoticky.
Ak ideme na Poštovú ulicu, musíme prejsť po priechode ku kostolu. Nebolo by zlé tam trochu viac svetla. Večer, keď sa vyrúti spoza zákruty auto, môže sa stať nešťastie. A potom, keď prechádzame na chodník od pošty, je tam také nelogické ukončenie, šikmé, presne naopak do smeru chôdze.
Asi to bude treba dať do plánu, aby to bolo také upravené ako autobusová zastávka pri pošte (od Šale). Tá sa podarila.

A spýtam sa na starý vodojem pri stanici, ešte slúži svojmu účelu, alebo je to len chovná stanica pre holuby?


Odpoveď:

Dobrý deň, ďakujeme Vám za Váš rozsiahly podnet. Čo sa týka parkovania v priestoroch pred železničnou stanicou, celý predstaničný priestor je majetkom Železníc Slovenskej republiky. V priebehu roka 2019 sme iniciovali rokovania, ktoré stále prebiehajú, o možnosti prenájmu, resp. získania predmetných priestorov do majetku obce. Toto majetkovo právne vyrovnanie je potrebné na to, aby obec mohla na vlastné náklady zrekonštruovať danú lokalitu. Žiaľ, zo strany železníc nie je záujem o opravu vozovky,  ktorú majú v majetku a v súčasnosti požadujú od obce relatívne vysoký a nezmyselný poplatok za nájom predstaničných priestorov, ktorý by nám umožnil rekonštruovať vozovku. Ako sme spomínali, rokovania ešte stále prebiehajú a veríme, že sa nám podarí prenajať si daný priestor za symbolickú sumu, aby sme ho potom mohli opraviť pre potreby našich občanov. Chodník je osvetlený pri prechode dvoma lampami pouličného osvetlenia v rozpätí cca 30 metrov. Pri prechodoch, ktoré spomínate, by som navrhoval osobné stretnutie, pretože z podnetu sme nevedeli určiť, o ktoré prechody sa jedná, preto ak je to možné, kontaktujte nás, prosím a dohodneme si spoločné stretnutie. Vodojem pri stanici je v majetku Železníc Slovenskej republiky, svoj účel už neplní dlhodobo. V predchádzajúcom období zarobili otvory a preto už holuby by nemali mať prístup do jeho vnútra.