Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

O € bankovky

Vyriešený
Prijatý: 12.01.2022
Zodpovedaný: 12.01.2022
Autor: Ján Bálint
Zodpovedal: Iveta Mesárošová
O € bankovky

Podnet:

Dobrý deň pán starosta!
Som zberateľom O € bankoviek. 17.12.2021 o 07,32 hod som vám poslal objednávku na bankovku s motívom Vašej obce. Dnes je 12.01.2022 a nedostal som ani potvrdenie ani zásielku bankoviek z mojej objednávky. Dovolil som si Vám aj telefonovať a bolo mi povedané, že som v poradí. Som zberateľ a samozrejme mám aj kontakty na kolegov. Obrovské množstvo zberateľov už bankovky dostalo a to posielali objednávky aj na druhý deň, dokonca neskoršie po zahájení predaja. Ja som Vám objednávku poslal 2 minuty po zahájení a do dnešného dňa nič. Určite u Vás sa preferujú predaje mimo poradia. Nerešpektujete poradie prijatia e-mailu. Sú internetové obchody, ktoré Vaše bankovky predávali už o 2 dni. Do dnešného dňa ich majú obrovské množstvá na skladoch. Dokonca ,,anniversaary,, majú na skladoch v desiatkach kusov a to nehovoriac o predaji cez internet. Samozrejme že ceny sa pohybujú okolo € 15,-/ks.
Prístup Vášho predaja považujem za špekulatívny a tým, že ste podporili priekupníkov, ktorí na tom zarábajú niekoľko násobne viac ako Vaša obec. Viem, že Vás nezaujíma môj názor, ale podkopali ste si autoritu Vašej obce. Uprednostnili ste špekulantov, priekupníkov a podporili ste korupciu.
S pozdravom!
Bálint Ján


Odpoveď:

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. Nebudeme sa vyjadrovať k Vášmu presvedčeniu, že sme uprednostnili špekulantov a priekupníkov a podporili korupciu, žiaľ, podmienky na korupciu vytvárajú a podporujú ľudia, ktorí o sebe tvrdia, že sú zberateľmi. Obec Trnovec nad Váhom vydala bankovky v dobrej viere a ich predaj záujemcom sa uskutočnil podľa zverejnených podmienok. Vzhľadom na pandemickú situáciu sme umožnili predaj online a priamy predaj len obyvateľom obce. Žiaľ, to, že sa medzi zberateľmi nájdu špekulanti, ktorí pristavovali obyvateľov a posielali ich kupovať bankovky, sme nepredpokladali. Takisto sme nečakali, že budú s nimi kupčiť na rôznych fórach. Ako možno viete, napokon sme museli pristúpiť k zrušeniu online predaja.

 

Pokiaľ ide o to, že ste nedostali potvrdenie svojej objednávky, vzhľadom na veľké množstvo doručených objednávok sme nedokázali odpovedať záujemcom, zároveň objednávky vybavovať a zabezpečiť aj riadny chod nášho úradu. Objednávky sme vybavovali podľa poradia, v akom boli do e-mailovej schránky doručené. Navyše, dodacia lehota bola uvedená cca 1 – 4 týždne. Pokiaľ ide konkrétne o Vašu objednávku, kolegyňa ju už má pripravenú k odoslaniu a v najbližších dňoch ju odošle. Kvôli veľkému množstvu odoslaných objednávok sa totiž na našej pošte minuli čiarové kódy na doporučené zásielky.

O € bankovky

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.