Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Pouličné osvetlenie v časti Horný Jatov

Vyriešený
Prijatý: 29.10.2021
Zodpovedaný: 03.11.2021
Autor: Klaudia Bégerová
Zodpovedal: Iveta Mesárošová
Pouličné osvetlenie v časti Horný Jatov

Podnet:

Vážený pán starosta,

touto cestou by som sa u Vás rada informovala ohľadom osvetlenia v časti Horný Jatov - konkrétne sa jedná o bytovku s číslom 866.
V danej oblasti sa nenachádza plne funkčné pouličné osvetlenie. Avšak aj v prípade jeho spojazdnenia do chodu by dané svetlo osvetľovalo len určitú časť pred bytovkou z pravej strany. To znamená, že na celú danú parcelu ak rátame aj miesta, ktoré tu obyvatelia danej bytovky berú ako plne využívaný priestor, pripadá len jedna pouličná lampa. Resp, ľavá strana je kompletne neosvetlená.

Rada by som sa vzájomnou komunikáciou dopracovala k nejakému riešeniu daného problému, nakoľko je to mimoriadne obťažujúce počas bežného fungovania na danom mieste a hlavne v tomto zimnom období.

Za Vašu skorú odpoveď Vám vopred ďakujem a ostávam s pozdravom

Bégerová Klaudia


Odpoveď:

Dobrý deň, ďakujeme za Váš podnet, o situácii sme informovaní a riešime ju. Verejné osvetlenie pri bytovom dome 866 plánujeme riešiť počas pravidelných opráv verejného osvetlenia, keďže na takéto opravy si obec musí objednať plošinu a termín je cca v polovici mesiaca november. Pokiaľ ide o umiestnenie nového stĺpa verejného osvetlenia, aby bola aj ľavá strana bytového domu dostatočne osvetlená, obec objednala nové solárne verejné osvetlenie. Po dodaní týchto svietidiel jedno bude použité pri bytovom dome č. 866.

Pouličné osvetlenie v časti Horný Jatov