Prechod pre chodcov

Prechod pre chodcov
Podnet
02.03.2019
Zodpovedaný starostom
Podnet prijatý: 2.3.2019 o 17:17
Podnet zodpovedaný: 6.3.2019 o 11:52
Pridal: Porubská
Zodpovedal: Administrátor

Podnet:

Dobrý deň, chceli by sme ako obyvatelia obce a aj ako vodiči poukázať na prechod pre chodcov na ceste 1/75 pri železničnom priecestí (pri Lángovom dvore) Tento je hlavne vo večerných a nočných hodinách, ako aj za zníženej viditeľnosti neprehľadný. Stálo by za zváženie, tento prechod osvetliť, pripadne aj zviditeľniť reflexnými prvkami alebo osvetlením zabudovaným vo vozovke.

Odpoveď:

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. Problémom, ktorý spomínate, sme sa intenzívne zaoberali a momentálne prebiehajú rokovania ohľadom posunu priechodu pre chodcov a jeho následným osvetlením. V danej lokalite má obec pripravenú projektovú dokumentáciu na premiestnenie autobusových zastávok, aby boli dostupnejšie občanom a v rámci projektovej dokumentácie je riešené aj osvetlenie. Vzhľadom na skutočnosť, že získať stavebné povolenie na tento presun zastávok je zdĺhavejší, snažíme sa získať povolenie na časť projektovej dokumentácie, ktorá by riešila práve predmetné osvetlenie priechodu a tým zvýšenie bezpečnosti chodcov na danom úseku.


FacebookFacebook

Newsletter

Zostaňte v obraze - prihláste sa k odberu newslettera a buďte informovaný o aktuálnych novinkách raz za týždeň mailom.