Obec Trnovec nad Váhom
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

Príprava mikroregiónov NSK na integrovaný rozvoj

V súvislosti s prípravou Slovenskej republiky na nové programové obdobie EÚ a nové možnosti podpory aktivít v regiónoch v záujme ich ďalšieho rozvoja sa mikroregión Via Románum, ktorého členom je aj Obec Trnovec nad Váhom zúčastnil projektu „Príprava mikroregiónov NSK na integrovaný rozvoj vidieka – prístup LEADER“, ktorý realizoval Nitriansky samosprávny kraj.

LEADER je spôsob podpory vidieckych oblastí cestou integrovaného rozvoja vidieka - podpory rozvoja jeho vnútorného potenciálu s dôrazom na zachovanie identity a regionálnych špecifík a využitím jeho vnútornej organizácie. LEADER je prístup určený pre mikroregióny.Program rozvoja vidieka SR na roky 2007 – 2013 počíta s použitím prístupu LEADER pre integrovaný rozvoj vidieckych oblastí. 

Jedným z cieľov projektu bolo aj vypracovanie rozvojovej stratégie mikroregiónu Via Románum potrebnej pre čerpanie pomoci z Osi 4 : Realizácia prístupu LEADER.

V rámci realizácie projektu sa aj v našej obci uskutočnili spoločné stretnutia, v rámci ktorých sa obyvatelia obcí mikroregiónu vyjadrili k spracovanej Stratégii integrovaného rozvoja mikroregiónu Via Románum.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum
strategi_01_etapa 12.9 MB pdf 23.7.2015

Facebook

Odber noviniek