Obec Trnovec nad Váhom
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

Oznamy

Vážení rodáci Horného Jatova a Kľučiarne.

Medzi málo objektami v našom Hornom Jatove, ktoré doposiaľ stoja je aj náš  "jatovský kostolík". Strecha kostolíka vykazuje také nedostatky, ktoré môžu byť príčinou narušenia už aj tak skromného interiéru, ako aj stavby samotnej. Kostolík síce nemá "svojho pána" - vlastníka, ale nechceme dopustiť, aby tento objekt zanikol tak ako viaceré objekty v Hornom Jatove. Preto by sme chceli v rámci občianskeho združenie HORNOJATOVČAN zrekonštruovať jeho poškodenú strechu.

Dávame vám na vedomie, že občianske združenie HORNOJATOVČAN je tohto času registrované v Notárskom centrálnom registri. Na základe tejto registrácie je občianske združenie oprávnené  prijímať 2 % z daní poukazované daňovníkom.

Ak ste daňovník a tento kalendárny rok ste 2 % z dane ešte nikomu nepoukázali budeme radi  ak ich poukážete pre uvedený účel O.Z.  HORNOJATOVČAN. Keďže mnohí z Vás už daňové priznanie nepodávate, resp. už pravidelne 2% daň poukazujete iným organizáciám, bude nám cťou ak sa rozhodnete akoukoľvek sumou v rámci Vašich možností prispieť na rekonštrukciu strechy kostolíka na bankový účet občianskeho združenia HORNOJATOVČAN.

Postup pri darovaní 2%

 

Zoznam subjektov, ktorým môžete darovať 2% z Vašej dane je zverejnený na https://www.notar.sk/prijimatelia/

 

Názov: HORNOJATOVČAN

Sídlo: Dlhá 770, 925 71 Trnovec nad Váhom

Právna forma: Občianske združenie

IČO: 42338191

IBAN SK97 3100 0000 0042 3018 8609

 

POSTUP PRE ZAMESTNANCOV

 

Ak ste ZAMESTNANCOM, za ktorého odvádza daň zamestnávateľ:

 • Požiadajte zamestnávateľa o vystavenie Potvrdenia o zaplatení dane z príjmov najneskôr do 15.2.2021.
 • Následne vyplňte predvyplnený a editovateľný formulár. Z Potvrdenia o zaplatení dane zistíte dátum zaplatenia dane a môžete si vypočítať 2 %/3 % z vašej zaplatenej dane.
 • Obe tlačivá je potrebné doručiť osobne či poslať poštou na daňový úrad podľa miesta Vášho bydliska do 30.4.2021 alebo na č. d. 49 - Vargová

 

POSTUP PRE FYZICKÉ OSOBY SZČO

 

 • Ak ste FO, ktorá si podáva daňové priznanie sama:
 • Vypočítajte si 2 % z vašej zaplatenej dane resp. 3 % - ak ste v minulom roku aspoň 40 hod. pracovali ako dobrovoľník.
 • Vyplňte daňové priznanie, ktorého súčasťou je aj Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2 %/3 % zaplatenej dane. Využite možnosť dať nám o sebe vedieť, zaškrtnutím súhlasu so zaslaním Vašich údajov.
 • DP doručte elektronicky na Finančnú správu resp. na daňový úrad podľa vášho bydliska v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.) a v tomto termíne zaplaťte aj daň z príjmov.
 • V prípade osobného podania na daňovom úrade je potrebné predložiť aj Potvrdenie o podaní daňového priznania.

 

POSTUP PRE PRÁVNICKÉ OSOBY

 

 • Vypočítajte si 1 % z vašej zaplatenej dane. Ak do termínu podania daňového priznania venujete na verejnoprospešné účely* sumu vo výške aspoň 0,5 % dane, môžete pomôcť až 2 % z dane!
 • Daňové priznanie je potrebné odoslať elektronicky v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania a v tomto termíne aj zaplatiť daň z príjmov.
 • Využite možnosť dať nám o sebe vedieť, zaškrtnutím súhlasu so zaslaním Vašich údajov vo Vyhlásení/Daňovom priznaní. Ďakujeme.

 

Všetky detaily a podmienky venovania 2 % nájdete na www.rozhodni.sk.

 

Podmienka je, že sumu vo výške minimálne 0,5 % dane daruje PO organizácii nezriadenej za účelom podnikania. Nemusí to byť nevyhnutne ten istý subjekt, ktorému PO asignuje 2 % dane.

 

ĎAKUJEME VÁM.

 

 

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum
Poucenie - vyhlásenie za 2020 16.6 kB docx 1.2.2021
Potvrdenie 2020 80.9 kB pdf 1.2.2021
Vyhlásenie 2020 144.2 kB pdf 1.2.2021
protokol2 3.37 MB jpg 9.2.2021

Facebook

Odber noviniek