Doručenie kuriérom už od €
Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Vodičov čaká od 1. októbra veľká zmena

Dátum: 08.09.2023
Autor: Iveta Mesárošová
Počet videní: 1302
2 min. čítania
Vodičov čaká od 1. októbra veľká zmena

Informácia pre vodičov motorových vozidiel

Obecná polícia Trnovec nad Váhom oznamuje všetkým majiteľom motorových vozidiel, že zákaz parkovania na chodníkoch bude od 1. 10. 2023 platiť automaticky všade tam, kde nebude parkovanie na chodníku výslovne povolené dopravnou značkou. Z toho dôvodu obecná polícia vyzýva vodičov, aby brali do úvahy, že chodníky slúžia na presun chodcov, detí, mamičiek s kočíkmi, ktorí, ak je chodník blokovaný nesprávne zaparkovaným vozidlom, musia z chodníka vystúpiť na vozovku, kde sú omnoho zraniteľnejší zo strany vozidiel, ktoré sa presúvajú po ceste. 

 

Podľa zákona bude možné za priestupok nedovoleného parkovania na chodníku uložiť pokutu v blokovom konaní do výšky 50 € a v správnom konaní až do výšky 100 €. Ďalšou možnosťou bude uplatnenie takzvanej objektívnej zodpovednosti, kedy môže majiteľovi motorového vozidla prísť pokuta vo výške 78 €.

 

V zmysle tejto zmeny zákona bude obecná polícia klásť väčší dôraz na dodržiavanie predpisov vyplývajúcich zo zákazu zastavenia a státia, či už pri parkovaní na chodníku a na verejnej zeleni, alebo pri zákaze zastavenia a státia vyplývajúceho z dopravnej značky.

 

zákaz

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.