Doručenie kuriérom už od €
Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Upozornenie pre majiteľov studní v lokalite Vermek

Dátum: 25.08.2023
Autor: Iveta Mesárošová
Počet videní: 198
2 min. čítania
Upozornenie pre majiteľov studní v lokalite Vermek

informácia

Na základe rozboru vody zo studní v blízkosti rybníka Vermek, ktoré vykonalo certifikované laboratórium, upozorňujeme majiteľov priľahlých nehnuteľností, aby vodu zo studní nepoužívali na pitie, keďže vo vzorkách sa našli baktérie E-coli, koliformné baktérie, črevné enterokoky a kultivovateľné mikroorganizmy. Ďalej odporúčame, aby úrodu zo záhrad zalievaných touto vodou dôkladne umyli a predišli tak možným zdravotným rizikám. Ak vodu využívate na pitie, zvážte možnosť obrátiť sa na certifikované laboratórium a požiadať o preverenie jej kvality. 

 

Na základe získaných výsledkov existuje podozrenie na kontamináciu spodných vôd v tejto lokalite odpadovými vodami. Z tohto dôvodu poverení pracovníci obce budú v zmysle platnej legislatívy kontrolovať doklady o odvoze odpadových vôd spätne za obdobie posledných dvoch rokov v tých domácnostiach, ktoré nie sú napojené na obecnú tlakovú kanalizáciu.

 

V prípade otázok nás pokojne kontaktujte.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.