Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Digitálne úradné tabule v obci

Dátum: 02.01.2023
Autor: Iveta Mesárošová
Počet videní: 124
Digitálne úradné tabule v obci

Informácia pre obyvateľov

Jednou z povinností samosprávy je povinné zverejňovanie informácií, aby k nim mali obyvatelia prístup 24/7. Samozrejme, spotrebuje sa pritom množstvo papiera, lebo informácie sa zverejňujú denne. Moderným a praktickým riešením, ako minimalizovať množstvo tlačených dokumentov, je digitálna úradná tabuľa. Digitálna tabuľa ponúka možnosť sťahovania dokumentov, keďže každý dokument má svoj unikátny QR kód, pomocou ktorého si ho obyvatelia môžu stiahnuť do svojho mobilu. Poskytuje prístup k aktuálnym informáciám a úradným dokumentom na jednom mieste.

Dve takéto tabule pribudli tesne pred vianočnými sviatkami aj v Trnovci nad Váhom, jedna pri vchode do budovy obecného úradu, druhá v časti obce Nový Trnovec. Okrem povinne zverejňovaných dokumentov nájdu obyvatelia aj návštevníci obce na digitálnej tabuli aj informácie o pripravovaných podujatiach, obecné noviny, informácie o obci a aktuálnom počasí.


Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.