Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zákaz zastavenia a státia na chodníkoch

Dátum: 22.09.2022
Autor: Iveta Mesárošová
Zákaz zastavenia a státia na chodníkoch

Informácia pre majiteľov motorových vozidiel

Obecná polícia Trnovec nad Váhom upozorňuje majiteľov motorových vozidiel, že v zmysle platnej legislatívy je možné zastaviť alebo stáť s vozidlom na okraji chodníka priľahlého k ceste, pri ktorom zostane súvislá voľná šírka chodníka najmenej 1,5 m.

 

Napriek tomu mnohí majitelia motorových vozidiel parkujú tak, že priestor určený pre peších, teda chodník, je zablokovaný motorovým vozidlom a chodci, prípadne matky s kočíkom, musia takto odstavené motorové vozidlá obchádzať po miestnej komunikácii. Dochádza tak k ohrozeniu ich bezpečnosti, ako aj plynulosti cestnej premávky.

 

Snahou obecnej polície nie je ukladať pokuty za priestupky, ale upozorniť takto parkujúcich majiteľov motorových vozidiel, že miesto, na ktorom parkujú, nie je na takúto činnosť určené. Preto na uliciach, na ktorých vozidlá parkujú na chodníkoch, umiestnili nápisy upozorňujúce, že na chodníku platí zákaz zastavenia a státia.

 

Veríme, že naši obyvatelia budú toto upozornenie rešpektovať a brať ohľad bezpečnosť na chodcov a predovšetkým na seniorov či mamičky s deťmi, ktorí taktiež chodník využívajú. V opačnom prípade budú príslušníci obecnej polície nútení postupovať v zmysle platnej legislatívy.

 

image0image1

 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.