Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

JK Farao

FARAO opäť víťazilo.

 

Po úspešnom ťažení v Barel Cupe sa cvičenci voltížneho klubu Farao vydali na prvé preteky na koni pod Tatry. Privítalo ich studené počasie na KQM ranči v Hrabušiciach. Kvôli finančnej situácii vycestovali len tri cvičenky s jedným koňom, napriek tomu priniesli z každej kategórie, v ktorej nastúpili, medailu a kôň Constantin si odniesol ocenenie najlepší kôň pretekov dvojíc. Katarína Nagyová si nekompromisne odniesla víťazstvo v kategórii staršia žena. V kategórii junior si Ema Dudonová uchmatla striebro a jej tímová kolegyňa Natália Simoniscová vo svojej premiére jednotlivca obsadila 9. miesto. Aj v kategórii dvojíc putovalo víťazstvo do Trnovca vďaka Eme Dudonovej a Kataríne Nagyovej. Dúfame, že cvičenci klubu Farao budú aj naďalej takto skvelo reprezentovať obec Trnovec nad Váhom.

 

IMG-20230416-WA0031

JK Farao prinieslo do Trnovca striebro z European Silver Cupu.

 

Členka JK Farao Ema Dudonová sa na konci marca zúčastnila so svojim koňom Little Gold Power na European Silver Cupe na galantskom ranči na Striebornom jazere. Voltížna jazdkyňa tentokrát sadla do westernového sedla a ukázala, že vie hravo presedlať z gymnastickej disciplíny do rýchlostných westernových športov. V ťažkej konkurencii vybehala striebro v disciplíne barell race s časom 16,7 sekundy a v discilíne polle bending si odniesla tiež striebornú medailu s časom 23,4 sekundy.

 

foto_western

 

Trnovecký voltížny  klub  FARAO priniesol  zlaté medaily

 

Pod Tatrami v malebnej dedinke Spišská Teplica otvorili barelovým pretekom Barel Cup, ktorý sa skladá z 3 pretekov a víťazi sú vyrytí na obrovskom pohári ,ktorý putuje celý rok po víťazoch a veľkosťou predbehol aj slávny Stanleyho pohár. Druhé kolo sa bude konať v Košiciach a tretím kolom uzavrie sériu trnovecký klub FARAO. Napriek tomu, že do Tatier vycestoval len zlomok klubu a trénerka Laura Lenčéšová musela zostavu prispôsobovať  počtu detí, trnoveckí voltižéri priniesli medailu z každej kategórie, v ktorej nastúpili. Katarína Nagyová si v ťažkej kategórii starších dievčat s vysokým náskokom po povinnej zostave ladne odcvičila voľnú zostavu a odmenou jej bola zlatá medaila. V mladších dievčatách si striebornú medailu odniesla Nelka Pčolová a bronz Dorotka Kazárová. Skupine detí do 9 rokov tiež viselo na krku zlato.

Pokračovanie barelovej série sa konalo v Košiciach, odkiaľ opäť trnoveckí voltižéri priniesli tri zlaté medaily. Katarína Nagyová potrdila, že vo svojej kategórii nemá konkurenciu a zvíťazila. Ema Dudonová sa po zdravotných komplikáciách zmobilizovala a dokázala vyhrať kategóriu junior. V skupinách detí do 9 rokov kraľovala zostava JK Farao a opäť odnášala zlato.

Vyvrcholením Barel Cupu boli trete preteky v Kráľovej nad Váhom organizované trnoveckým klubom Farao. Dokonale zladené zostavy s ťažkými gymnastickými prvkami dávali predzvesť ťažkých bojov o medaily. Napriek tomu trnovecký klub Farao získal ešte viac medailových umiestnení ako v predošlých kolách. Na štart sa postavila plná zostava klubu, ktorá kvôli finančnej situácii nemohla celá vycestovať dvakrát na východ Slovenska. Ema Dudonová opäť ukázala že talentom, sebazaprením a skúsenosťami vie poraziť aj juniorky, ktoré pol roka trénovali s gymnastickými trénermi. Po polročnej pauze predviedla technicky dokonalú povinnú zostavu, ktorou si urobila náskok pred konkurenciou a dokázala opäť zvíťaziť. Zlato si odnášala aj Katarína Nagyová v kategórii staršia žena a ukázala, že v tejto kategórii bude želiezkom v ohni aj pre medzinárodnú scénu. V kategórii mladšia žena získala bronz Nelka Pčolová. V skupinách do 9 rokov získalo Farao nielen zlatú, ale aj striebornú medailu. V kategórii skupín senior čisto predvedenou zostavou za tónov témy Flashdansu získala skupina z JK Farao zlato.

Po sérii barelových pretekov sa klub pripravuje na súťaže s koňmi a bude sa snažiť reprezentovať našu obec nielen v maďarskom Kaposvári, rakúskej Stadl Paure, švédskom Flyinge a českom Frenštáte pod Radhoštěm, ale aj na slovenskej scéne v Hrabušiciach, Dunajskom Klátove, Motešiciach, Topoľčiankach, Šamoríne a Vígľaši.

 

foto_voltižfoto_voltíž